Otwarcie

o Programie Współdziałania

Okazja by powiedzieć „sprawdzam”. Otwarcie o Programie Współdziałania

Jakości współpracy pomiędzy przedsiębiorcami a organami podatkowymi można poświęcić wiele przemyśleń. Przez wiele lat, jedyną okazją do kontaktów między obiema grupami była weryfikacja prawidłowości rozliczeń – w takich warunkach trudno budować wzajemne zrozumienie i zaufanie. Wszystko zmienił rozpoczęty 1 lipca 2020 r. pilotaż Programu Współdziałania. Koncepcja ta ma w dalszym ciągu zarówno wielką liczbę entuzjastów, jak i istotne grono sceptyków. Nareszcie zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy pomysłu będą mieli okazję wymienić się argumentami.

Akademia Leona Koźmińskiego, Komisja Europejska i Ministerstwo Finansów zapraszają do udziału w konferencji, która zwieńczy trwający od kilkunastu miesięcy proces ewaluacji pilotażu Programu Współdziałania. W ramach procesu oceny przenalizowano dane finansowe firm oraz przeprowadzono szereg wywiadów z przedstawicielami biznesu, który aplikował do współpracy z fiskusem lub nie zdecydował się na ten krok. Ponadto porozmawiamy z przedstawicielami środowisk akademickich o urzędnikami – zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Przewidywalność rozliczeń podatkowych i związany z tym komfort pracy, ochrona przed odpowiedzialnością karną skarbową, ułatwienia wynegocjowane indywidualnie czy zwolnienie z podatku minimalnego – który z tych elementów szczególnie docenia biznes? Już wkrótce będziemy mieli okazję się dowiedzieć z najbardziej wiarygodnego źródła.

Wydarzenie odbędzie się 2 lutego w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego przy ulicy Jagiellońskiej 57/59. Udział – w formie stacjonarnej lub zdalnej – będzie możliwy po dokonaniu rejestracji do piątku 19 stycznia.

Gorąco zachęcamy do udziału i zapoznania się z dalszymi informacjami na temat Programu Współdziałaniu i jego miejsca w filozofii dobrego zarządzania podatkami (Tax Governance).

Link do rejestracji znajdziesz tutaj: Pierwsze doświadczenia oraz perspektywy „Programu Współdziałania” | Akademia Leona Koźminskiego Warszawa (kozminski.edu.pl)

Więcej informacji w artykule Michała Borowskiego: Program Współdziałania – doskonałe narzędzie do budowania zaufania i współpracy pomiędzy przedsiębiorcami a administracją skarbową – BCC

A o zaletach i etapach przygotowania do Programu Współdziałania przeczytasz tutaj: Program Wspoldzialania – Taxgov.pl