Przejrzystość

podatkowa

Konferencja „Przejrzystość podatkowa”

Chociaż ostatnie tygodnie przyniosły nam przerwę w procesie konsultacji oraz prekonsultacji związanych z transparentnością i dojrzałością podatkową, nie pozostajemy bezczynni w zespole Tax Governance i z przyjemnością informujemy, że w dniach 11-12 października 2023 r. odbędzie się konferencja organizowana przez Centrum Cen Transferowych skoncentrowana wokół tematyki przejrzystości podatkowej, na której będziemy również obecni.

W tym roku, poza podstawową tematyką konferencji związaną z cenami transferowymi, dwa jej kluczowe panele zostaną poświęcone tematyce tax governance:

  • panel podatki w ESG, w ramach którego Michał Borowski wyjaśni m.in. dlaczego ta kwestia jest tak ważna dla przedsiębiorstw, oraz
  • panel o Programie Współdziałania, gdzie Michał Borowski poprowadzi dyskusję na temat pierwszych doświadczeń zarówno biznesu, doradców podatkowych jak i Ministerstwa Finansów związanych z udziałem w nim. Jak wynika bowiem z ankiet przeprowadzonych przez ekspertów z Akademii Leona Koźmińskiego oraz z naszych własnych analiz a także danych samego Ministerstwa Finansów, Program Współdziałania jest jeszcze mało znaną wśród przedsiębiorców formą współpracy z Krajową Administracją Skarbową, będzie to zatem doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej na ten temat oraz poznać praktyczne doświadczenia z tego zakresu.

Eksperci z CRIDO będą brać udział również w innych panelach, na które serdecznie zapraszamy:

  • Ewelina Stamblewska-Urbaniak zajmie się tematyką dokumentacji i raportowania cen transferowych oraz przeglądem strategii w zakresie sporów dotyczących cen transferowych, a
  • Michał Szwed poprowadzi warsztat dot. optymalizacji procesu kalkulacji / ustalania / raportowania cen transferowych.

Wszystkie szczegóły oraz link do rejestracji znajdą Państwo na stronie: cct.org.pl.